Majorka u Andaluziji do boda vrijednog opstanka

​Fudbaleri Kadiza i Majorke remizirali su rezultatom 1:1 u 33. kolu La Lige.

Bio je ovo direktan okršaj u borbi za opstanak, pošto je Kadiz uoči ovog meča bio prvi ispod crte sa 25 bodova, dok je Majorka bila 16. sa 31.

Samim tim, Majorka je zadržala +6 u odnosu na Andalužane pa je samim tim vjerovatno osvojila i ključan bod u borbi za opstanak.

Majorka je povela u 12. minutu kada je Murići pogodio poslije asistencije Valjenta.

Kadiz je u nastavku krenuo na sve ili ništa, a u 59. minutu Ramos je iskoristio asistenciju Serhija Gvardiole za 1:1.

Kadiz je do kraja imao prilike, najbolju u nadoknadi vremena kada je Predrag Rajković ispustio loptu, gol je bio prazan, ali je Rođer Marti pogodio spoljni dio mreže.

U timu Majorke po 90 minuta odigrali su Rajković i Matija Nastasić, dok je Nemanja Radonjić izašao u 57. minutu.

Kadiz narednog vikenda gostuje Real Madridu, dok će Majorka biti domaćin Atletiko Madridu, prenose "Sportske".