Povratak Lige šampiona nakon pet mjeseci: Mančerster siti izbacio Real

Nakon pet mjeseci pauze zbog virusa korona nastavljeno je takmičinje u Ligi šampiona a radovali su se fudbaleri Mačester sitija. Oni su se večeras plasirali u četvrtfinele pošto su u revanš utakmici osmine finala savladali Real Madrid sa 2:1 (2:1 je bilo i u prvom susretu).

Glavni krivac za novi poraz šampiona Španije bio je defanzivac Rafael Varan, koji je pogriješio kod oba primljena gola. Prvi je postigao Rahim Sterling u devetom minuti, a drugi Gabrijel Žezus u 68. Gol za goste postigao je Karim Benzema u 28. minutu susreta koji je opravdao ulogu derbija.

Pokušavao je Real da se vrati u igru, na terenu je posljednjih desetak minuta proveo i srpski napadač Luka Jović, ali promjene rezultata nije bilo.

Sutra se igraju preostala dva revanš meča osmine finala Barselona - Napoli (prvi meč 1:1) i Bajern - Čelsi (3:0).