Mančesterski derbi za zaborav

Fudbaleri Junajteda i Sitija odigrali su neriješeno 0:0 u meču 12. kola Premijer lige.

Bio je ovo prvi međusobni duel završen bez pobjednika još od aprila 2017. godine.

Utisak tokom čitavog 183. mančesterskog derbija bio je da su rivali zadovoljni postojećim rezultatom.

Praktično, osim one koju je imao Rijad Mahrez u 35. minutu, velikih prilika nije ni bilo.

Junajted je ostao sedmi sa 20 bodova, dok se Siti nalazi poziciju niže, sa bodom manje.

U 47. minutu Markus Rašford je pao poslije duela sa Kajlom Vokerom, a sudija Kavana je pokazao na bijelu tačku.

Ipak, VAR je pokazao da je napadač Junajteda, prije pada u šesnaestercu protivnika, bio u ofsajdu.

Ni u finišu nije bilo prilika, tako da je utakmica završena podjelom bodova, 0:0.

Junajted u narednom kolu gostuje Šefildu, dok Siti dočekuje Vest Brom.