Fugogodišnji kapiten Manuel Nojer saopštio je danas da je završio svoju karijeru na golu u fudbalske reprezentaciji Njemačke.
Iskusni čuvar mreže svoju odluku je saopštio na društvenim mrežama. Naveo je, između ostalog, da je ovaj dan je morao da dođe u nekom trenutku, te da ko ga poznaje zna da ova odluka nije bila laka za njega.
"Imao sam dosta uspona i padova sa reprezentacijom. Vrhunac je pobjeda protiv Argentine na stadionu 'Marakana' kada smo postali prvaci svijeta. Bio sam sedam godina kapiten, a onda sam se povrijedio. Kruna moje karijere je povratak na teren na Evropskom prvenstvu na domaćem terenu", objavio je Nojer.
Za nacionalni tim debitovao u junu 2009. godine na utakmici protiv Ujedinjenih Arapskih Emirata.