Marko Savić nije više šef stručnog štaba Fudbalskog kluba Čukarički.
Prekid saradnje uslijedio je nakon što ekipa nije uspjela izboriti plasman u plej-of i igraće u plej-autu za opstanak u Superligi.
Savić je podnio ostavku nakon poraza na domaćem terenu od IMT-a 0:2. Zajedno sa njim klub sa Banovog brda su napustili i treneri Nikola Puača, Milija Žižić, Dragan Žarković, Miloš Trivić i Uroš Nikolić.
"Period proveden u Čukaričkom je bio fenomenalan, i meni lično i čitavom mom stručnom štabu. Čukarički je veliki klub, imali smo privilegiju da treniramo dobru grupu igrača, sa akcentom na one najmlađe, biserno talentovane. Na kraju, nismo uradili ono što je do nas, nismo isporučili rezultat i morao sam da preuzmem odgovornost", rekao je Marko Savić, a prenosi sajt Čukaričkog.
Popularni "brđani" u plej-aut ulaze sa 39 bodova, pet više od Spartaka, koji je prvi na mjestu koje vodi u baraž za opstanak. U prvom kolu plej-auta Čukarički će za vikend dočekati niški Radnički.