Fudbal

Mars izdvojio Bajraktarevića pa poručio: BiH će biti težak protivnik

Mars izdvojio Bajraktarevića pa poručio: BiH će biti težak protivnik
Foto: Tanjug/AP | Mars izdvojio Bajraktarevića pa poručio: BiH će biti težak protivnik

Selektor kanadske fudbalske reprezentacije Džesi Mars izjavio je uoči premijernog nastupa na Svjetskom prvenstvu da njegova ekipa mirno i samouvjereno dočekuje duel protiv Bosne i Hercegovine.

Mars je istakao da Kanada želi igrati svoj prepoznatljiv stil fudbala, ali je naglasio i kvalitet protivnika.

"Znamo da će Bosna i Hercegovina biti težak protivnik, ali mi želimo igrati fudbal na naš način. Želimo pokazati našu kvalitetu i naš karakter“, poručio je Mars.

Kanada će u prvom meču biti oslabljena neigranjem jedne od svojih najvećih zvijezda, Alfonsa Dejvisa, koji je zbog povrede zadnje lože van stroja.

"Radio je magnetnu rezonancu, povreda je skoro sanirana, ali neće igrati protiv BiH. On se inače brzo oporavlja od mišićnih povreda i nadamo se da će se uskoro vratiti“, rekao je kanadski selektor.

U javnosti su se pojavile i informacije da su pod znakom pitanja nastupi Ismaila Konea i Moisa Bombita, ali Mars tvrdi da su obojica spremni.

"Ismael Koné je prebolio lakšu bolest i on je, kao i Moise Bombito, potpuno spreman za sutrašnji nastup“, dodao je.

Selektor Kanade posebno je govorio i o mladom bh. reprezentativcu Esmiru Bajraktareviću, koji vodi porijeklo iz iste američke savezne države kao i Mars.

"Nisam ga lično upoznao, ali znam za njega i njegove trenere. Kao neko iz Viskonsina ponosan sam na njegov razvoj. On je jedan od najtalentovanijih igrača Bosne i Hercegovine i moramo paziti na njega“, naglasio je Marss.

Utakmica Kanada - BiH igra se večeras u 21 čas po našem vremenu.

Najčitanije