Mančester junajted igra sezonu za zaborav, koja vrlo lako može biti spašena osvajanjem UEFA Lige Evrope u srijedu. Nakon toga, fokus ide na ljetnji prelazni rok gdje će trener Ruben Amorim konačno dobiti priliku da sklopi ekipu po svom ukusu za narednu takmičarsku godinu.
Jedan od prvih zadataka koje planira da ostvari je dovođenje Mateusa Kunje.
EXCL: Manchester United are now closing in on Matheus Cunha deal! The Brazilian has accepted the project as agreement on personal terms is now being finalised, almost done. Final details to sort between all parties involved… and then, here we go. pic.twitter.com/4UKlMe3ipj
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) May 19, 2025
Prema izvještaju fudbalskih insajdera, dolazak Brazilca na "Old Traford" je na pomolu. Napadač Vulverhemptona bi u redove "crvenih đavola" trebalo da stigne za 75 miliona evra, čime bi postao sedmo najskuplje pojačanje u istoriji kluba.
Junajtedu je preko potreban neki golgeter, koji će uspjeti da skine malo pritiska sa leđa kapitena Bruna Fernandeša. Kunja može biti pravo rješenje za taj problem. Napadač je u ovoj sezoni za "vukove" postigao 15 golova na 31 utakmici, a uz to je podijelio šest asistencija. Propustio je ukupno pet utakmica zbog suspenzija, ali će svakako biti među deset najboljih strijelaca Premijer lige.
Brazilac je proveo dvije sezone u Vulvsima, gdje je igrao najbolji fudbal u dosadašnjem toku svoje karijere.
Prethodno je igrao u Atletiko Madridu, Herti, Lajpcigu i Sionu.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.