Mesi "pregazio" PSV, Inter preokrenuo u nadoknadi protiv Totenhema

Nova sezona Lige šampiona počela je fantastičnim pobjedama Intera i Barselone.

"Nerazuri" su preokretom u nadoknadi vremena savladali Totenhem 2:1, dok su Katalonci ubjedljivo savladali PSV 4:0.

Fizički i tehnički nadmoćniji londonski Spursi su bili na korak od važne pobjede na Đuzepe Meaci, vodili su golom Kristijana Eriksena do 85. minuta, a onda je Inter srušio "Pjevce" iz dva poteza.

Prvo je Mauro Ikardi, potpuno nevidljiv u prethodnom dijelu meča, izjednačio fantastičnim volej udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Osjetio je domaćin trenutak i izvršio žestok pritisak u završnici meča, a gosti nisu uspjeli da mu odole, očajno su reagovali prilikom kornera u 93. minutu, što Inter koristi i preko Matijasa Vesina preokreće za važnu pobjedu na startu sezone.

Bio je ovo Interov prvi meč u Ligi šampiona poslije 2.380 dana odsustva iz elitnog ranga evropskog klupskog fudbala.

U drugom meču Grupe B nije bilo iznenađenja, dobro se držao PSV na Kamp Nou, ali je na kraju ispraćen u Ajndhoven s punom mrežom golova.

Barselona je dominirala tokom cijelog toka meča, ali je imala "samo" 1:0 pred posljednjih 15 minuta, zahvaljujući sjajnom golu Lionela Mesija iz slobodnog udarca u prvom poluvremenu.

Kada se očekivala napeta završnica, Katalonci su bljesnuli i espresno slomili goste. Pritisak je sa leđa skinuo mladi Osman Dembele sjajnim golom sa oko 18 metara poslije solo akcije u 75. minutu.

Samo dva minuta kasnije bilo 3:0, nakon divne kombinacije Rakitića i Mesija, a dva minuta prije kraja Argentinac koristi još jedno sjajno proigravanje saigrača u kazneni prostor, ovaj put Suaresa, za het-trik.

Mesi je osmi put u karijeri postigao tri gola na jednoj utakmici Lige šampiona, po čemu je novi rekorder takmičenja.