Milan se oprašta od Skudeta, Napoli prekinuo crni niz na "San Siru"

Fudbaleri Napolija savladali su kao gosti Milan sa 1:0 u posljednjem meču 27. kola italijanske Serije A.

Jedini gol na meču postigao je Mateo Politano u 49. minutu, nakon dodavanja Pjotra Zjelinskog.

Ekipa Stefana Piolija nastavila je s lošim rezultatima u posljednje vrijeme i polako se oprašta od Skudeta.

Još uvijek nije sve gotovo, ima 11 rundi do kraja, ali gradski rival Inter ima ogromnih devet bodova prednosti.

Napoli je uspio da prekine crni gostujući niz i ostvari pobjedu nakon sedam utakmica bez iste.

Utakmica nije bila naročito interesantna, na momente su timovi dolazili do šansi, ali onih pravih nije bilo do starta drugog poluvremena.

Tada je Zjelinski sjajnom loptom kroz samo srce odbrane Milana uposlio Politana, koji je traljavo šutirao, ali dovoljno dobro da pogodi drugi ugao i savlada Donarumu.

Nakon gola Napoli se povukao, čekao šansu iz kontranapada, dok je Milan pokušavao da makar izbjegne poraz.

Imali su poluprilike Rebić i Leao, ali promjene rezultata nije bilo. Hrvatski napadač je, inače, u nadoknadi dobio crveni karton.