Mladost ponovo srušila Borac, Sloboda pregazila Vitez

Današnjim utakmicama u Doboj Kaknju i Vitezu počelo je drugo kolo Lige za opstanak.

Mladost - Borac 2:0

Domaća ekipa je bila bolja na otvaranju meča i u prvih petnaestak minuta je imala dvije velike šanse, ali Marko Savatović je sjajno odbranio pokušaje Filipa Arežine i Aladina Isakovića.

I u finišu prvog poluvremena golman gostiju je bio na pravom mjestu kada je odbranio još jedan udarac Arežine.

U drugom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja, a susret je odlučen u samom finišu susreta. Najprije je u 85. minutu rezervista Dalibor Pandža, a potom je u 88. minutu Arežina prelijepim pogotkom iz slobodnog udarca postavio konačnih 2:0.

Vitez - Sloboda 0:3

Sloboda je povela na samom početku meča u Vitezu. Već u prvom minutu susreta Tuzlaci su postigli pogodak, a strijelac je bio Edis Smajić.

Već nakon 12 minuta susreta Sloboda je udvostručila prednost, a mrežu Ivana Tirića zatresao je Anel Husić.

Na početku drugog poluvremena ponovo su Tuzlaci bili blizu pogotku, ali je Borislav Terzić šutirao pravo u Tirića. Već u narednom napadu Vitez je mogao smanjiti na 2:1, ali je Ivan Livaja šutirao glavom preko gola.

Nedugo zatim u prilici je bio i Adis Hadžanović, ali je bio neprecizan i Azir Muminović nije morao intervenisati.

Sloboda je posljednji pogodak na meču postigla u 77. minutu susreta. Strijelac za konačnih 0:3 bio je rezervista Amer Bekić.