Nastavljeno prvenstvo Srbije: Zvezda obezbijedila šampionsku titulu

Fudbalsko prvenstvo Srbije nastavljeno je danas poslije dva i po mjeseca pauze zbog pandemije virusa korona utakmicom u Beogradu u kojoj je Crvena zveda savladala Rad rezultatom 5:0, čime je obezbijedila šampionsku titulu.

Ovo je treća uzastopna titula za crveno-bijele i sveukupno 31. u dosadašnjoj kolekciji.

Golove su u utakmici 27. kola Super lige Srbije postigli Mirko Ivanić u 23. minutu, Srđan Babić u 30. minutu, Aleksa Vukanović u 33. minutu i Miloš Degenek u 56. minutu. Drugi gol u utakmici dao je Ivanić u 56. minutu.

Zvezda je večeras gostovala Radu na Banjici na stadionu "Kralj Petar Prvi" pred praznim tribinama.

Kao mjera prevencije širenja virusa korona, prisustvo navijača nije dozvoljeno do 1. juna, kada će publika moći da gleda utakmice, ali s međusobnim rastojanjem od jedan metar.

Prije početka utakmice, prisutni su minutom ćutanja odali počast za preminule od virusa korona.

Osim danas, po tri utakmice igraju se i u subotu, dok su dvije utakmice zakazane za nedelju.