Nova petarda Sarajki u Ligi šampiona

Prvakinje Bosne i Hercegovine, fudbalerke SFK Sarajevo 2000, i u meču 2. kola grupne faze Lige šampiona upisale su visoku pobjedu.

Nakon što su prije tri dana savladale Vlazniju sa 5:0, izabranice Samire Hurem su identičnim rezultatom porazile šampione Moldavije, ekipu Agarista-SS Aneni Noi.

Već u 5. minutu domaće igračice povele su pogotkom Merjeme Medić. U 23. Jasna Đoković je udvostručila prednost bh. prvakinja, a drugim pogotkom na meču Medić je donijela prednost Bordo damama od 3:0.

Do drugog gola u meču Jasna Đoković stigla je u trećem minuti nadoknade prvog poluvremena, kada je sigurno izvela najstrožiju kaznu.

Konačnih 5:0 u 47. minutu postavila je Tamara Bojat, poslije asistencije Merjeme Medić, koja je bila najbolja igračica susreta koji je odigran u Trening centru N/FSBiH u Zenici.

Susreti posljednjeg kola igraju se u ponedjeljak kada se SFK 2000 Sarajevo sastaje sa estonskim timom Parnu, dok će ekipa iz Moldavije igrati protiv Vlaznije.