Fudbal

Ode i Zajec

Ode i Zajec
Ode i Zajec
N.N.

Poslije svega sedam službenih utakmica Velimir Zajec smijenjen je sa mjesta šefa stručnog štaba zagrebačkog Dinama.

Ovo je 15. put da je trener promijenjen u posljednjih devet godina, a 69. put otkako je Zdravko Mamić izvršni potpredsjednik kluba.

"Trebalo je da ga smijenimo nakon 0:3 u Kopru. Da smo to učinili, sada bismo igrali u Ligi prvaka", bile su prve riječi Zdravka Mamića, koji je dodao:

"Šerif je u rangu Trepče iz Kosovske Mitrovice. Dinamo je pet godina zaredom prvak i pet godina se u vili 'Tini' sastaju stožer i momčad uoči utakmice i na kraju ručka ja držim govor. Sada sam to prestao, a Zoran više ne sjedi na klupi kraj trenera, i odmah je sve ispalo loše. Za Zajeca sam jedini ja kriv. Nitko u Izvršnom odboru nije bio za njega osim mene. Sa Zajecom još nismo razgovarali. Bio je u Đeru, nismo ga dobili na telefon. Valjda ćemo se civilizirano rastati".

Onda se obrušio na novinare.

"Objavili ste da nisam prijavio porez na jahtu. To je brod moga sina, a ja na njemu samo ljetujem. Nazvali ste me Joca Amsterdam, proglasili narkomanom, imam 17 tužbi protiv medija i nijedna još nije došla na red".

Kao po običaju svako obraćanje javnosti Mamić upotpuni nekim performansom, pa je ovaj put oponašao fotografa koji ga je nedavno slikao dok je skakao u more s jahte.

Nakon demonstracija "voajerskog slikanja" Mamić je okupljenima kazao "da se fotograf skrivao među dvoje djece i da je to bio lov na živog čovjeka".

Zajec je juče ujutro bio zatečen ovom odlukom.

"Otkaz? Nemam pojma o tome. U pet sati ujutro sam stigao iz Đera, gdje sam gledao idućeg suparnika, a sad pripremam trening", rekao je zatečeni Zajec.

U posljednjih 10 godina Dinamo je čak 15 puta promijenio trenera. Prije Zajeca klub je dvije sezone vodio Kruno Jurčić, koji je tokom svoje posljednje sezone često dolazio u sukobe sa medijima. I dalje nije poznato ko će biti Zajecov nasljednik. Kao glavno ime u novinarskim kuloarima spominje se donedavni trener Šibenika Branko Karačić, koji je nakon poraza od Anortosisa napustio šibenski klub.

Mamićeva "mjenjačnica"

  • Ilija Lončarević           2001 - 2002.
  • Marijan Vlak                             2002.
  • Miroslav Blažević         2002 - 2003.
  • Nikola Jurčević            2003 - 2004.
  • Đuro Bago                              2004.
  • Nenad Gračan                        2004.
  • Ilija Lončarević                        2005.
  • Zvjezdan Cvetković                 2005.
  • Josip Kuže                   2005 - 2006.
  • Branko Ivanković         2006 - 2008.
  • Zvonimir Soldo                         2008.
  • Branko Ivanković                      2008.
  • Marijan Vlak                 2008 - 2009.
  • Krunoslav Jurčić           2009 - 2010.
  • Velimir Zajec                            2010.

Najčitanije