U Trening centru Nogometnog / Fudbalskog saveza BiH u Zenici, uspješno je završen četverodnevni kamp za mlade U17 fudbalske reprezentativke Bosne i Hercegovine.
„Drago mi je što mogu reći da je kamp za djevojčice protekao vrlo uspješno. Kroz treninge i dvije kontrolne utakmice, uspjeli smo procijeniti njihovu trenutnu razinu nogometnog znanja i tjelesnu formu svih sudionica, a to nam je jako bitno za naredna okupljanja. Period okupljanja nije zahvalan ali je poslužio svrsi“, rekao je selektor Ivan Kvesić.
Kvesić dodaje da su mu informacije koje je sakupio tokom kampa otklonile neke nedoumice.
„Informacije koje smo skupili omogućiće nam da bolje prilagodimo i treninge, ali i sudionice idućeg okupljanja u devetom mjesecu. Takođe, na kampu je bilo nekoliko novih igračica koje su i mlađe i zadovoljan sam njihovim izvedbama. One budućnost ove reprezentacije i njih ćemo posebno dodatno pratiti i razvijati. Zahvaljujem se svim sudionicama i stručnom štabu na trudu i posvećenosti na ovom okupljanju“, rekao je selektor.