Fudbal

"Orlići" bez plasmana na EP

"Orlići" bez plasmana na EP
Foto: FS Srbije | "Orlići" bez plasmana na EP

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije neće igrati na predstojećem Evropskom prvenstvu.

"Orlići" su u posljednjoj utakmici trećeg kola grupe 4 kvalifikacija poraženi u Pančevu od selekcije Norveške rezultatom 2:1. 

Norveška je kao prvoplasirana u grupi sa devet bodova izborila plasman na Evropsko prvenstvo. Srbija je na drugoj poziciji na tabeli sa četiri boda, Belgija je trećeplasirana sa četiri, dok je Izrael na posljednjem mestu bez bodova. 

Norveška je povela u 37. minutu golom Sebastijana Olderhejma. Srbija je do izjednačenja došla šest minuta kasnije pogotkom Matije Popovića. Oderhejm je u 90+4. minutu iz penala donio pobjedu Norveškoj. 

Evropsko prvenstvo biće održano od 13. do 26. juna u Rumuniji.

Najčitanije