PSŽ u sjajnom meču savldao Sent Etjen

Pari Sen Žermen (PSŽ) pobijedio je Sent Etjen na "Parku prinčeva" rezultatom 3:2 u 33. kolu francuske Lige 1.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali je bilo šansi. Za PSŽ je Pablo Sarabija pogodio stativu, prilike su imali i Kilijan Mbape i Danilo, na drugoj strani je Vahbi Hazri postigao gol, ali je poništen zbog ofsajda.

Svih pet golova je viđeno u drugom poluvremenu.

Prvi je u 78. minutu postigao Denis Buanga, koji je doveo Sent Etjen u vođstvo, ali samo minut kasnije Mbape je poravnao na 1:1.

U 87. minutu sa 11 metara siguran je ponovo bio Mbape za 2:1 za PSŽ, da bi u nadoknadi vremena bila viđena prava drama.

Najprije je u 92. minutu Roman Hamuma izjednačio na 2:2, da bi u 95. minutu Mauro Ikardi pogodio za 3:2 i ogromnu radost "Svetaca", koji su prišli lideru na tabeli Lilu na samo bod zaostatka.

U francuskom prvenstvu "nastavlja se mrtva trka" za titulu, a nakon trijumfa PSŽ-a i remija Lila sa Monpeljeom, čeka se da svoje mečeve odigraju Monako i Lion, koji zauzimaju treće i četvrto mjesto na tabeli.

Liga 1 - 33. kolo:

Lil - Monpelje 1:1 Anže - Ren 0:3 Olimpik Marsej - Lorijen 3:2 Pari Sen Žermen - Sent Etjen 3:2

U 15:00 Brest - Lans Dižon - Nica Olimpik Nim - Strazbur Rems - Mec U 17:05 Bordo - Monako U 21:00 Nant - Olimpik Lion

Tabela: Lil 70, PSŽ 69, Monako 65, Olimpik Lion 64, Lans i Olimpik Marsej 52, Ren 51, Monpelje 47, Nica 43, Mec 42, Anže 41, Rems 40, Bordo, Sent Etjen 39, Strazbur i Brest po 36, Lorijen 32, Olimpik Nim 30, Nant 28 i Dižon 15 bodova.