Hrvatski sudija Tihomir Pejin, koji je sada zadužen za VAR na fudbalskim utakmicama, a ujedno je i direktor aerodroma u Osijeku, pretučen je u petak ujutru u ovom gradu.
Policija i hitna pomoć zatekli su četrdesetrogodišnjaka dok je ležao na ulici, a komšije koje su vidjele fizički napad na Pejina pozvale su hitne službe i pokušale da pomognu Pejinu.
"Ne znam zbog čega sam napadnut, niti ko me napao i nadam se da će policija da pronađe napadače", napomenuo je Pejin za portal 24sata.hr.
Nemili događaj odigrao se kraj stadiona Gradski vrt, na kojem igra Osijek. Pejin je prevezen u KBC Osijek, gdje je ustanovljeno da Pejin nije dobio teške povrede.
Svjedoci kažu da su dvojica muškaraca koji su ga napali bili maskirani i da je jedan od njih vozio električni trotinet. Čim su prišli Pejinu, izvadili su teleskopske palice i počeli da ga udaraju po tijelu.
BREAKING: Former Croatian referee and current VAR official Tihomir Pejin was hospitalized after being ambushed and beaten by two masked attackers during a morning run in Osijek. Police have launched an investigation, but the motive for the assault remains unknown. [24sata] pic.twitter.com/cNu3r13jRV
— TheCroatian (@TheCroatian_) August 7, 2026
Iznenađeni fudbalski sudija pao je na trotoar, a napadači su nastavili da ga udaraju nogama sve dok se nije čula sirena iz automobila koja je alarmirala komšiluk zbog čega su nasilnici pobjegli, prenosi Sport Klub.
Pejin, magistar ekonomije po struci i član HDZ, imenovan je za direktora Aerodroma Osijek prošle godine. Radio je četvrt vijeka kao fudbalski sudija, dijelio je pravdu u HNL i u pojedinim evropskim takmičenja, a prebačen je u drugi rang hrvatskog fudbala po povlačenju iz profesionalnih voda. Ipak, nastavio je da radi u VAR sobi.