Partizan i Radnički lako, remi Spartaka u LE

Tanjug

Fudbaleri Partizana ubjedljivom pobjedom u Nikšiću savladali su Rudar 3:0 (1:0) i došli na korak do 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Strijelci su bili Marko Jevtović iz penala u 44, Sejduba Suma u 50. i Rikardo Gomeš u 57. minutu.

Revanš na stadionu u Humskoj igra se za sedam dana.

Fudbaleri Radničkog iz Niša savladali su Gziru sa Malte 4:0 (1:0) u prvoj utakmici 1. kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Pred oko 10.000 gledalaca na "Čairu" Nišlije su slavile golovima Radovana Pankova u 14, Nermina Haskića u 52. i 85. i Marka Mrkića u 55. minutu.

Radnički se na najljepši način poslije 35 godina vratio na evropsku scenu i revanš bi trebalo da bude samo formalnost.

Trener Radničkog Nenad Lalatović pobjedom je debitovao u zvaničnim mečevima, ali je u finišu isključen zbog prigovora sudiji.

U društvu prvog čovjeka Nišlija Ivice Tončeva utakmicu su posmatrali predsjednik Fudbalskog saveza Srbije Slaviša Kokeza i potpredsjednici Savo Milošević i Novica Tončev.

Revanš je za sedam dana na Malti.

Fudbaleri subotičkog Spartaka odigrali su neriješeno na svom terenu sa Kolerajnom 1:1 (0:1) u prvoj utakmici 1. kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Gosti iz Sjeverne Irske poveli su golom Darena Mekolija u 23, da bi remi Spartaku donio Mile Savković iz penala u samom finišu.

Revanš u Sjevernoj Irskoj na programu je sledećeg četvrtka.