Partizan lako do tri boda protiv TSC-a

BEOGRAD - Fudbaleri Partizana pobijedili su danas na svom terenu TSC-sa 3:1 u 35. kolu Superlige Srbije.

Crno-beli poveli su golom Birbasa Natha u 53. minutu koji je pogodio iz penala, koji je minut ranije skrivio Marko Petković oborivši Slobodana Uroševića, da bi 12 minuta kasnije na 2:0 povisio Filip Holender, sjajnim šutem kroz "šumu" nogu.

Samo dva minuta kasnije pitanje pobjednika riješio je Miloš Jojić, da bi počasni gol za TSC postigao Borko Duronjić u 83. minutu.

Partizan je drugi na tabeli sa 89 bodova, dok je TSC sedmi sa 49.

U derbiju dana Vojvodina i Radnički iz Niša igrali su Novom Sadu neriješeno bez golova, dok je Zlatibor sa 1:0 golom Stefana Vukića u 24. minutu pobijedio Metalac, a Inđija i Mačva igrali su nerješeno 2:2.

Tabela: Crvena zvezda 98 bodova, Partizan 89, Čukarički 68, Vojvodina 67, Radnik 55, Mladost 51, TSC 49, Metalac 48, Spartak 47, Napredak 47, Javor 45, Voždovac 44, Proleter 44, Radnicki Niš 44, Novi Pazar 42, Rad 42, Inđija 35, Zlatibor 28, Mačva 22, Bačka 16.