Remi u Humskoj, Partizanu prvi bod sa igračem više

Fudbaleri beogradskog Partizana i holandskog AZ Alkmara remizirali su rezultatom 2:2 u prvom kolu grupne faze Lige Evrope.

Alkmar je poveo u 13 minutu. Strijelac gola za holandski tim bio je Kalvin Stengs. Pogodio je iz blizine nakon što je pratio pas,a asistent je Miron Boadu.

U  41. minutu Sadik je pao u kaznenom prostoru Alkmara, a italijanski sudija je sačekao par sekundi i dosudio penal. Vutens je vukao Sadika sve vrijeme i na kraju ga oborio. Iz penala siguran je bio Natho i Partizan stiže do izjednačenja.

U 61. minutu meča Umar Sadik je zatresao okvir gola nakon nevjerovatnog udarca, a Bibras Natho je prvi na odbijancu i sa ivice šestnaesterca šutira unutar lijeve stative za vođstvo Partizana od 2:1.

Miron Boadu u 68. minutu primio je prekrasan pas u šesnaestercu i postigao gol u donji lijevi ugao za 2:2.

Crveni karton za AZ Alkmar u 28 . minutu

Asano je pokazao svoju hitrost i pretrčao protivnika. Svensen nije vidio drugu opciju nego da sruši Japanca, a s obzirom da je bio posljednji igrač odbrane dobio je crveni karton, zasluženo.

Kako je i najavljeno, oko 20.000 dječaka i djevojčica došlo je na Stadion Partizana da podrži izabranike Sava Miloševića na otvaranju takmičenja u Evropi.

Partizan dočekuje Alkmar pod kaznom UEFA, koja je zabranila prisustvo navijača iznad 14 godina.