"Petarda" Zvezde na "Marakani"

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su danas u Beogradu ekipu kragujevačkog Radničkog rezultatom 5:0 (2:0) u meču 26. kola Superlige Srbije.

Dva gola za "crveno-bijele" postigao je Šerif Ndiaje u 20. i 50. minutu. Po jednom u listu strijelaca upisali su se Marko Stamenić u 10, In Bom Hvang u 68. i Aleksandar Katai u 76. minutu. Utakmici na stadionu "Rajko Mitić" prisustvovao je 18.241 navijač.

Crvena zvezda je pobjedom protiv Radničkog uvećala prednost na prvom mjestu na tabeli Superlige Srbije u odnosu na drugoplasirani Partizan, koji je ranije danas odigrao neriješeno, 1:1 sa ekipom Mladosti u Lučanima.

"Crveno-bijeli" sada na prvom mjestu na tabeli SLS imaju 65 bodova, dok je Partizan drugi sa četiri poena manje. Radnički iz Kragujevca je na četvrtoj poziciji sa 41. bodom. Fudbaleri Crvene zvezde će u narednom, 27. kolu SLS gostovati Javoru, dok će Radnički u Kragujevcu dočekati Napredak.