Ekipa Fudbalskog kluba Željezničar otputovala je sa sarajevskog aerodroma u tursku Antaliju gdje će obaviti dio priprema za nastavak sezone.
"Plavi" će u Antaliji boraviti do 6. februara i odigrati tri pripremne utakmice. Prva je 29. januara protiv Gangvon (Južna Koreja), zatim 1. februar igraju sa Karpati (Ukrajina), te 4. februar protiv Sileks (Sjeverna Makedonija).
Željezničar je u rasporedu imao odigravanje meča sa Šakhtarom, ali je ukrajinski tim u petak promijenio plan svojih priprema.
Spisak igrača za pripreme u Antaliji su: Tarik Abdulahović, Adel Duškaj, Vedad Muftić, Nemanja Cavnić, Marin Galić, Marin Karamarko, Azur Mahmić, Stipo Marković, Edwin Odinaka, Stefan Radinović, Leo Simoni, Mustafa Šukilović, Abdulmalik Al Jaber, Aleksandar Boljević, Matej Cvetanoski, Afan Fočo, Huso Karjašević, Malik Kolić, Dan Lagumdžija, Martin Mirčevski, Vini Peixoto, Samir Radovac, Dženan Šabić, Madžid Šošić, Filip Dangubić, Sulejman Krpić, Ognjen Laušević i Antonio Trogrančić.
Antonio Trogrančić je uspješno prošao prvi probni period, a konačna odluka o njemu biće donesena na pripremama u Antaliji.
"Plavi" će danas u obaviti prvi trening u Antaliji. Podsjetimo, Željezničar naredni dio sezone otvara utakmicom osmine finala finala Kupa BiH protiv Vareša. Susret na Grbavici igra se 8. februara s početkom od 18:30 sati.