Pobjedom protiv Crne Gore Srbija na korak do Lige B

BEOGRAD - Fudbaleri Srbije pobjedili su Crnu Goru sa 2:1 petom kolu grupe četiri Lige nacija C.

Izabranici Mladena Krstajića odigrali su dva različita poluvremena, ali je najvažnije da se nalaze na korak do plasmana u Ligu B i plej-of.

Poslije pet odigranih utakmica Srbija ima jedanaest bodova, četiri više od Crne Gore i pet od Rumunije, koja ima utakmicu manje.

Ukoliko Rumuni ne pobjede Litvaniju u meču koji se igra od 20.45, Srbija će i teoretski obezbjediti plasman u viši rang i plej-of.

Golove za Srbiju postigli su Ljajić u tridesetom i Mitrović dva minuta kasnije, dok je za Crnu Goru precizan u 70. minutu bio Mugoša.

Srbija na kraju može da bude veoma zadovoljna zbog pobjede jer je Crna Gora bila bolji protivnik u drugom periodu igre. (B92)