Poraz Sarajlija u prvim testovima

Fudbaleri Sarajeva i Željezničara odigrali su danas u Hercegovini prve test utakmice u sklopu priprema za nastavak sezone. Vodeći klubovi BH Telecom Premijer ligi Bosne i Hercegovine doživjeli su poraze.

Aktuelni šampion i lider Sarajevo izgubio je od federalnog niželigaša Ljubuškog (0:2), dok je mostarski Velež bio bolji od jesenjeg vicešampiona Željezničara (2:1).

Nakon što "bordo tim" na početku meča u Ljubuškom nije uspio iskoristiti nekoliko odličnih šansi, vodstvo domaćem istoimenom timu u 24. minuti je donio Ivan Buhač pogotkom iz jedanaesterca.

Puleni trenera Vinka Marinovića, kojem je ovo bio prvi meč na klupi Sarajeva, imali su inicijativu i u nastavku susreta, ali je realizacija opet bila na strani Ljubušaka koji su u 85. minuti ovjerili pobjedu golom kapitena Vinka Lauča.

"Rođeni" su protiv "plavih" u Međugorju poveli u drugoj minuti preko Dine Hasanovića. U 23. minuti "Željo" je izjednačio golom Petra Boje, a konačnih 2:1 za Mostarce postavio je Obren Cvijanović u 65. minuti.