Potop nemoćnog Junajteda usred Mančestera

​Fudbaleri Bornmauta priredili su veliko iznenađenje na Old Trafordu pošto su ubjedljivo savladali Mančester Junajted rezultatom 0:3.

Izabranici Andonija Iraole nalaze se u sjajnoj formi što su potvrdili i večeras kada su nadigrali i ponizili "Crvene đavole".

Sve je krenulo na loše po domaćina već u petom minutu kada je Kuk iskoristio lošu reakciju odbrane Junajteda i uposlio Dominika Solankea koji se dobro snašao i savladao Onanu.

Mogle su "Trešnjice" do još jednog pogotka do kraja poluvremena pošto je veliku šansu propustio Solanke, ali je drugi dio meča pokazao sve slabosti čete Erika ten Haga.

Arhitekta predstojeća dva gola bio je Markus Tavernije koji je u razmaku od pet minuta asistirao prilikom dva pogotka.

Prvo je Filip Biling udvostručio prednost Bornmauta u 68, a onda je pogodio i Markos Senesi u 75. minutu.

Konačan rezultat umalo nije postavio Dango Utara u drugom minutu nadokande vremena i to poslije greške Megvajera koju je fudbaler iz Burkine Faso iskoristio na najbolji mogući način.

Ipak, gol Utare poništen je zbog igranja rukom što nije umanjilo utisak katastrofalne igre Junajteda.