Fudbal

Predsjednik HNS-a čestitao Dinamu

Predsjednik HNS-a čestitao Dinamu
Foto: Tanjug/AP | Predsjednik HNS-a čestitao Dinamu

Predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza (HNS), Marijan Kustić, uputio je čestitku GNK Dinamo nakon završenog takmičenja u Ligi prvaka.

Zagrepčani su osvojili 25. mjesto sa 11 osvojenih bodova.

Hrvatski prvak je u posljednjem kolu na Maksimiru svladao Milan s 2:1, upisavši jednu od najimpresivnijih evropskih pobjeda u istoriji zagrebačkog kluba. Ipak, spletom drugih rezultata, velika tri boda nisu bila dovoljna Dinamu za prolazak u drugi krug.

Modri su ostali "prvi ispod crte", uz isti broj bodova kao Mančester Siti, Sporting i Briž koji su zbog bolje gol-razlike završili ispred Dinama i tako prošli dalje.

"Razumijem razočaranje i tugu Dinamovih igrača jer im velika pobjeda protiv Milana nije bila dovoljna za prolazak dalje, ali Dinamo je ostvario veličanstven rezultat u ovogodišnjoj Ligi prvaka. Osvojiti 11 bodova u ovakvoj konkurenciji, biti izjednačen s velikanom poput Manchester Cityja nakon osam utakmica, pobijediti Milan, nadigrati Monaco, uvjerljivo u gostima svladati Slovan i RB Salzburg - to su sjajni dosezi za hrvatski klub i na tomu čestitam igračima, stručnim stožerima te rukovodstvu kluba na čelu s predsjednikom Zajecom", poručio je predsjednik HNS-a Marijan Kustić.

"Dinamo je već dugi niz godina perjanica našeg nogometa u Europi, a među svim tim odličnim rezultatima ovogodišnja Liga prvaka je možda i najveća potvrda kontinuiteta Dinama u Europi jer je bio do kraja konkurentan u društvu najboljih europskih klubova. Nadam se da će takvi nastupi Dinama biti inspiracija i drugim hrvatskim klubovima jer Plavi pokazuju da hrvatski klub može ozbiljno participirati u europskim natjecanjima. Posebno me raduje što su uspješnim nastupima Dinama značajno pridonijeli naši reprezentativci, Baturina, Pjaca, Sučić i Petković, kao i mladi reprezentativci Stojković, Kačavenda i Pavić, što je još jedna potvrda kvalitete hrvatskog nogometa kojeg je Dinamo predstavljao na sjajan način, zbog čega cijeli klub i njegovi navijači mogu biti itekako ponosni", zaključio je Kustić.

Najčitanije