Engleski mediji objavili su da se golman Liverpula Alison Beker vratio u klub nakon što je dobio nezgodan udarac u glavu braneći gol reprezentacije Brazila.
Alison Beker je zamenjen u 78. minutu meča sa Kolumbijom (2:1) poslije sudara sa fudbalerom Galatasaraja, Davinsonom Sančezom.
Tom prilikom 32-godišnji golman je zadobio povredu glave i zamenjen je zbog sumnje na potres mozga.
Doktor brazilske selekcije rekao je da se Alison ‘’osjeća dobro i da nije prijavio nesvjesticu ili gubitak pamćenja.“ Međutim, odlučeno je da se preventivno vrati u Liverpul i tamo nastavi ispitivanja.
To znači da će Alison definitivno propustiti veliki derbi južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo protiv Argentine u Buenos Ajresu. Brazil je sa utakmicom više na drugom mjestu sa 21 bodom, Argentina je prva sa 25 bodova i mečom manje.
Ekipa Liverpula trenutno zauzima prvo mjesto u Premijer ligi sa 12 bodova više od drugoplasiranog Arsenala devet utakmica prije kraja prvenstva.
Prvi naredni meč poslije reprezentativne pauze je gradski derbi protiv Evertona 1. aprila na “Enfildu”.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.