Radnik protiv Borca prekinuo negativni niz

Fudbaleri Radnika pobijedili su na Gradskom stadionu u Bijeljini u okviru 11. kola Premijer lige BiH ekipu Borca rezultatom 1:0 te su tako prekinuli niz od dva uzastopna poraza.

Favorizovani gosti iz Banjaluke jednostavno nisu uspjeli da nametnu svoj ritam, a do prve velike prilike čekali su čak 32. minuta. Marković je tada pogodio prečku nakon centaršuta Zakarića. Na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka.

U nastavku utakmice Radnik je krenuo znatno ofanzivnije pa su dvije dobre prilike imali Popara i Vušurović.

A onda u 66. minutu najljepši detalj utakmice. Vušurovič je snažno zakucao loptu u mrežu Borca iz mrtvog ugla za, ispostaviće se, konačnih 1:0.

Borac je do kraja meča pokušao izjednačiti, ali sve su to bili bezuspješni napadi koji su defanzivci domaćih na čelu s golmanom Kozićem lagano rješavali.

Radnik je ovom pobjedom prestigao Mladost i došao na deveto mjesto Premijer lige BiH. Sa druge strane, Borac je drugoplasirani s dva boda manje od lidera Sarajeva, koji ima dvije utakmice manje od banjalučkog kluba.