Real do preokreta poslije drame

Fudbaleri Real Madrida izbegli su novi kiks u španskoj La Ligi pobedom posle preokreta na gostovanju Ueski – 2:1 (0:0).

Kraljevski klub se bodom izdvojio na drugom mjestu na tabeli, sa devet bodova manje od Atletiko Madrida, uz čak dvije utakmice više.

Junak Reala je Rafael Varan, štoper koji je morao da postigne dva gola da Real ne bi izgubio nove bodove.

Prethodno, u prvom poluvremenu nije bilo puno uzbuđenja, a onda je na početku drugog Havijer Galan doveo domaćina u prednost.

Samo poslije sedam minuta je Varan postigao svoj prvi gol i ostavio dovoljno vremena za preokret.

Varan je u 60. minutu propustio priliku, a na drugoj strani je Tibo Kurtoa spriječio novo vođstvo Ueske poslije pokušaja Rafaela Mira Visentea.

Karim Benzema je tri puta promašivao prilike, prije nego što je njegov sunarodnik učinio da se ti promašaji zaborave.

Varan je u 84. minutu postigao svoj drugi gol, tačnije, zakucao loptu u mrežu za 2:1.