Real preživio Inter za prvu pobjedu u Ligi šampiona

Fudbaleri Real Madrida su na domaćem terenu u okviru Grupe B savladali Inter rezultatom 3:2.

Ovo je bila prva pobjeda "kraljevskog kluba" koji je sada na trećoj poziciji, dok je Inter ostao zakucan za dno sa samo dva boda.

Srpski fudbaleri Luka Jović na jednoj, odnosno Aleksandar Kolarov na drugoj strani nisu dobili priliku i ostali su na klupi.

Inter je u prvih 15 minuta propustio nekoliko kolosalnih šansi, što je dozvolilo Realu da dođe do daha i da se otvori.

Uslijedila je nedugo zatim i kazna kada je desni bek Hakimi, bivši igrač Reala, katastrofalno odreagovao.

On je htio da vrati loptu nazad, ali ju je poslao direktno u noge Benzeme koji je obišao Handanoviča i poslao loptu u praznu mrežu.

Nije dugo trebalo Madriđanima da dođu i do drugog gola, tačnije samo osam minuta, pošto je u 33. Serhio Ramos postigao svoj 100. gol za Real. On je iskoristio izuzetan centaršut Krosa i glavom smjestio loptu iza leđa slovenačnog čuvara mreže.

Ipak, Inter se nije predavao, pa je smanjio prednost u 35. minutu preko Lautara Martinesa.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo više većih prilika, ali se mnogo brže i efektivnije igralo u nastavku.

"Nerazuri" su igrali sa mnogo više energije od rivala od početka drugog poluvremena i konstantno su stvarali prilike.

Interov pritisak se konačno isplatio u 68. minutu kada se fenomenalno snašao Ivan Perišić, igrač koji ih je spasao i tokom vikenda u Seriji A.

On je preciznim udarcem pogodio mrežu Kurtoe za 2:2, a napadi Intera se nisu zaustavili poslije izjednačenja.

I Perišić i Martines su imali dobre prilike u narednih nekoliko minuta, baš kao i Kros na drugoj strani, ali golmani nisu morali mnogo da strahuju.

Bljesnula je kontra Reala u 80. minutu, Vinisijus je pronašao Rodriga, a on poslao neodbranjiv udarac kod kojeg Handanović nije mogao mnogo da uradi.

Inter je pokušao da ponovo dođe do izjednačenja, ali uzalud.

U četvrtom kolu 25. novembra ove dve ekipe ponovo igraju, samo u Milanu.