Realu trebalo sat vremena da slomi Hetafe

Fudbaleri Real Madrida pobijedili su Hetafe sa 2:0 u zaostaloj utakmici prvog kola španske LaLige.

Izabranici Zinedina Zidana su sat vremena bezuspješno pokušavali da slome otpor tima iz predgrađa prijestonice.

Ipak, Hetafe je "otvorio" Karim Benzema, koji je u 60. minutu glavom pogodio mrežu Sorije nakon centaršuta Žuniora Vinisijusa.

Sedam minuta kasnije, na sličan način, samo sa druge strane, gol je postigao Ferlan Mendi. Njemu je asistirao Marselo.

To je bila i posljednja zanimljiva situacija na meču, a treba istaći i da su igrači Reala, prije svih Benzema i Modrić, u prvom poluvremenu propustili šanse.

Real je sada drugi na tabeli, ima 46 bodova, pet manje od lidera Atletika, uz dva meča više.