Remi Zrinjskog na gostovanju Utrehtu

Fudbaleri Zrinjskog su u drugom pretkolu Lige Evrope igrali u gostima protiv holandskog Utrehta, a viceprvak Bosne i Hercegovine je uoči revanša u Mostaru ostvario odličan rezultat, remiziravši 1:1.

Iako je bh. predstavnik na megdan Utrehtu na stadion Galgenvard došao kao autsajder, izabranici trenera Vukasa su napravili odličan posao odigravši remi koji im ostavlja nadu za prolazak dalje.

Domaća ekipa bila je dominantnija većim dijelom susreta, ali Zrinjski je bio efikasniji. Odolijevajući napadima Holanđana, Zrinjski je poveo u 34. minutu, a strijelac je bio Govedarica. To je ujedno bio i rezultat prvih 45 minuta meča.

Domaći su se trudili da što prije izjednače u nastavku, a to im je za rukom pošlo u 61. minutu. Kerk je dobro reagovao za 1:1, postavivši konačan rezultat.

Mostarski tim odlično je odigrao pogotovo u defanzivi, te će na svom terenu imati realne šanse za prolazak dalje.

Revanš meč na programu je naredne sedmice.