Remi na JNA, Plzenj u boljem položaju pred revanš

Fudbaleri Partizana i Plzenja remizirali su rezultatom 1:1 u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evrope.

Partizan je bio nešto bolji tim tokom cijele utakmice, ali nikako nisu uspijevali da zatresu mrežu protivnika, pa se na poluvrijeme otišlo bez golova.

Međutim, tru Partizana isplatio se u 58. minutu. Tavamba je odlično ispratio loptu u kaznenom prostoru Plzenja i glavom zatresao mrežu gostiju za 1:0.

Nakon gola crno-bijeli su se malo povukli, ali to nije značajno uticalo na igru. Ipak, gosti dolaze do izjednačenja u 81. minutu, doslovno ni iz čega. Martin Kremenčik je podigao loptu, a najbolje se, među pomalo zbunjenim igračima Partizana, snašao Radim reznik koji glavom zabija za 1:1.

Tu nije bio kraj Partizanovim mukama. Milan Mitrović u 85. minutu dobija drugi žuti karton i ostavlja crno-bijele sa igračem manje. Ipak i pored toga je Partizan odigrao bolje preostalih nekoliko minuta, ali nije uspio da dođe do pobjede.

Ranije je u Dortmundu viđeno "brdo" preokreta, dok je Milan lako izašao na kraj sa Ludogorecom. Opširnije o tome na OVOM LINKU

Rezultate ostalih utakmica pogledajte OVDJE.