Fudbalska reprezentacija Rumunije meč na domaćem terenu protiv reprezentacije Bosne i Hercegovine odigraće bez prisusstva navijača.
Sud za sportsku arbitražu (CAS) odbio je žalbu Fudbalskog saveza Rumunije na odluku UEFA-e da kazni tu reprezentaciju zbog rasističkog ponašanja njenih navijača.
CAS je taj način potvrdio Rumunima kaznu odigravanja jedne utakmice bez prisustva publike.
Rumunija će 21. marta protiv Bosne i Hercegovine u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo igrati pred praznim tribinama u Bukureštu.
UEFA je kaznila Rumuniju zbog rasističkog i ksenofobnog ponašanja navijača tokom utakmice Lige nacija protiv Kosova u novembru prošle godine. Susret je tada prekinut u nadoknadi vremena pri rezultatu 0:0, a UEFA ga je registrovala službenim rezultatom 3:0 u korist godtiju. Osim zabrane prisustva publike na narednom meču, savez je kažnjen i sa 128.000 evra.
U grupi s Rumunijom i BiH nalaze se još Austrija, Kipar i San Marino.