Rumuni odnijeli bod iz Humske

Fudbaleri Srbije odigrali su neriješeno sa Rumunijom 2:2 u meču drugog kola lige C UEFA Lige nacija na stadionu Partizana.

Oba gola za Srbiju postigao je Aleksandar Mitrović dok su za Rumune bili precizni Stančiu i Tukudean.

"Orlovi" su bili bolji, napadali su više, ali su ih dva naivno primljena gola koštala pobjede i u drugom meču novog takmičenja UEFA. Prvi poslije penala, drugi nakon kornera.

Rumuni i njihov selektor su dobro skautirali Srbiju pa su odmah od starta probali da napadu iz kontre poslije loše izvedenog kornera Srbije u 27. sekundi meča.

Dok je na tribinama petnaestak hiljada navijača skandiralo Kosovu i Metohiji, na terenu je u prvih šest minuta Rumunija bila opasnija.

Imali su dvije prilike i dva udarca koji su završili pored gola Marka Dmitrovića. Promena odnosa snaga na terenu desila se u osmom minutu kada Mitrović skače poslije kornera i pogađa prečku.

Treba napomenuti da je lopta išla u gol, ali ju je golman Tatarušanu dobrom reakcijom skrenuo u prečku.

Od tog trenutka Srbija je bolja ekipa na terenu. Aleksandar Kolarov je dominirao lijevom stranom, Saša Lukić je bio odličan i agresivno je napadao odbranu Rumuna, a Tadić je desno tražio rupe u odbrani.

Dobru priliku propušta Sergej Milinković-Savić u 25. minutu kada je neometan glavom gađao pored gola, ali samo minut kasnije "Orlovi" uspijevaju da pogode mrežu.

Kolarov prodire i šutira iskosa, Rumuni se brane i odbijaju loptu do Mitrovića koji je u tom trenutku već bio na zemlji pred golom protivnika. Napadač Srbije je pored dvojice igrača sa zemlje uspio nekako petom da udari loptu i ugura je u gol za 1:0.

Srbija je nakon gola održala inicijativu sve do 30, 35. minuta poslije čega je tempo malo opao sve do završnih pet minuta poluvremena. Tadić je loše primio pas Kolarova u 39. pred golom Rumuna, a Veljković je minut kasnije promašio zicer ispred gola.

To je moglo da se osveti kada je u posljednjem napadu Kipčiju pogodio prečku. I tek što su igrači izašli iz svlačionica, Kolarov u 47. minutu obara Kipčijua u kaznenom prostoru, a ruski sudija pokazuje da je bio penal. Kipčiu je prošao Kolarova uz malo sreće, a kapiten Srbije se poslužio rukama da bi ga zaustavio.

Stančiju je šutirao u donji desni ugao, Dmitrović ga je pročitao, ali nije zaustavio udarac i Rumunija je u 48. minutu izjednačila na 1:1.

Srbija je nakon toga imala inicijativu, ali su Rumuni vrlo doboro prepoznali da treba da čekaju priliku za kontre.

Igrači Srbije su u tim trenucima igrali tromo, sporije nego u prvom dijelu i malo šta je nagovještavalo majstoriju Mitrovića iz 63. minuta.

Primio je loptu na 12, 13 metara od gola, na leđima je držao dvojicu čuvara, okrenuo se, podigao loptu i sebi namjestio volej pored Balase, Sapunarua i Antona i probušio mrežu Tatarušanua.