Šahtjor i Sevilja u polufinalu Lige Evrope

Fudbaleri Sevilje i Šahtjora plasirali su se u polufinale Lige Evrope.

Sevilja je minimalnim rezultatom savladala Vulverhempton, dok je Šahtjor bio silovit i sa 4:1 deklasirao Bazel.

Šahtjor  je već nakon 22 minuta imao sigurnih 2:0. Strijelci su bili Moraješ i Tajson. Do kraja utakmice još dva gola za Ukrajince dali su Patrik i Dodo, dok je počasni gol za Bazel dao Van Volfsvinkel .

Svilja je u drugom meču imala potpunu terensku  inicijativu, ali je otpor Engleza slomila tek u 88. minutu, kada je na centaršut Banege pogodio Lukas Okampos.

Ranije je Vulverhempton propustio svoju šansu kada Luis Himenez nije pogodio penal.

U polufinalu Lige Evrope sastaju se Sevilja i Mančester junajted, te Inter i Šahtjor.