Šahtjor šokirao Madrid, bitan bod za Lokomotivu

Fudbaleri Šahtjor Donjecka savladali su Real Madrid sa 3:2 u gostima, u prvom kolu grupe B Lige šampiona.

Bio je ovo neočekivan neuspjeh izabranika Zinedina Zidana, ako se uzme u obzir da je šampion Ukrajine u prestonicu Španije stigao bez desetorice prvotimaca.

Za domaće je šezdeset minuta igrao i Luka Јović, koji nije imao naročito mnogo uticaja na igru svoje ekipe, a najveću, praktično jedinu, šansu propustio je u 30. minutu.

Red Bul Salcburg je na svom terenu odigrao neriješeno 2:2 sa moskovskom Lokotivom u grupi A.

Izabranici Marka Nikolića odigrali su dobru utakmicu u Austriji i zadovoljni se vraćaju u prestonicu Rusije.

Lokomotiva se nalazi u veoma teškoj grupi, u kojoj su još Bajern i Atletiko, i ovaj bod će im dosta značiti u daljoj borbi za plasman u nokaut fazu Lige šampiona ili Lige Evrope.