Salcburg osmi put zaredom šampion Austrije

Fudbaleri Red Bul Salcburga obranili su naslov prvaka Austrije.

Ovo im je osma titula u nizu. Oni su titulu osigurali sinoćnjom pobjedom protiv Rapida.

Prije velikog derbija Salcburgu je za potvrdu naslova prvaka Austrije bio dovoljan i bod. Međutim, oni su i u ovom derbiju pokazali da su trenutno najbolja ekipa Austrije te su slavili 2:0.

Dvostruki strijelac za Salcburg bio je reprezentativac Zambije te ponajbolji napadač lige Patson Daka. Prvi pogodak na meču postigao je u 33. minutu, dok je drugi dao u 56. minutu. Daka je sa 26. golova trenutno prvi strijelac lige.

Do kraja susreta Rapid je ostao i sa igračem manje budući da je u 86. minutu drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Hofman.

Ovo je 15. naslov prvaka Austrije za tim iz Salcburga te ujedno njihova treća dupla kruna zaredom.