Sarajevo drugi finalista Kupa BiH

Fudbaleri Sarajeva plasirali su se u finale Kupa Bosne i Hercegovine, gdje će za protivnika imati ekipu Borca.

Aktuelni šampioni danas su u revanš utakmici polufinala na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase - Koševo" savladali ekipu Tuzla siti rezultatom 3:1.

Bilo im je to dovoljno za plasman u finale, obzirom da su i u prvoj utakmici igranoj na stadionu "Tušanj" slavili sa 1:0.

U današnjem revanšu prvi su poveli gosti kada je u 55. minuti strijelac bio Brkić.

"Bordo tim" je izjednačio u 76. preko Mešanovića, a preokret je donio Hebibović golom za 2:1 dvije minute  kasnije.

Konačan rezultat 3:1 postavio je Velkoski u 84. minuti.

Ranije danas Borac je u Mostaru savladao Klis iz Buturović polja rezultatom 2:1. Slavili su i u prvom meču u Banjaluci 4:1.