Šestorka u četvrtfinalu Kupa BiH

Fudbaleri Slobode, Igmana, Borca, Veleža, Širokog Brijega i Zvijezde plasirali su se danas u četvrtfinale Kupa BiH.

Prva je vizu za četvrtinale izvadila Sloboda i to nakon izvođenja jedanaesteraca u meču sa Zrinjskim.

Gosti iz Mostara su do vođstva na "Tušnju" stigli u 40. minutu preko najboljeg strijelca bh. šampionata Nemanje Bilbije. Rezultat se nije mijenjao sve do finiša meča a kada su svi pomislili da Zrinjski ide dalje, Mirsad Ramić je u 90. minutu obradoovao domaće navijače i susret odveo u penal završnicu.

Tuzlaci su tri puta pogodili sa bijele tačke a Mostarci samo dva puta jer je golman semir Bukvić zaustavio čak tri udaraca, pa je bilo jasno da Sloboda sa ukupnih 4:3 prolazi u narednu rundu Kupa BiH.

Dileme nije bilo u sudaru u Gornjem Vakufu/Uskoplju gdje je Sloga dočekala Velež i primila čak šest golova (0:6) a Borac je u Trebinju savladao Leotar sa 2:1.

Rezultati osmine finala: Sloga GV - Velež 0:6, Leotar- Borac 1:2, Radnik - Široki Brijeg 0:1, Omarska - Igman 0:1, Zvijezda - Posušje 1:1 (penali 6:5), Sloboda - Zrinjski 1:1 (penali 4:3). U toku su mečevi Željezničar - Tuzla City te Sarajevo - Ljubić.