Silva odveo Siti u finale FA kupa

Fudbaleri Mančester Sitija imaće priliku da odbrane trofej u FA kupu.

Izabranici Pepa Gvardiole su na “Vembliju” pobijedili Čelzi rezultatom 1:0 (0:0), a junak pobjede “Građana” je portugalski vezista Bernardo Silva.

Portugalac je u 84. mintuu naletio na lotpu koju je prethodno odbio golmana Čelzija i srpske reprezentacije Đorđe Petrović.

Precizno je šutorao Silva kroz “šumu nogu” i donio utjehu svojim navijačima poslije dramatične eliminacije u četvrtfinalu Lige šampiona i penal-serije sa Realom iz Madrida.

Finale je zakazano za subotu 25. maj, igraće se takođe na najvećem engleskom stadionu. U prethodnom finalu Siti je rezultatom 2:1 pobedio gradskog rivala Junajted.

Utakmica nije obilovala prilikama, a Siti je propustio jednu dobru u 53. minutu kada je Petrović odlično odbranio Fodenov udarac. Prije toga Sitiju je pripretio Nikolas Džekson, ali je Ortega bio koncentrisan.

U prvom poluvremenu najozbiljnije pokušaje imali su Kol Palmer sa jedne i Kevin De Brujne sa druge strane, međutim do promjene rezultata nije došlo.

Siti je dosad osvojio sedam trofeja FA kupa, dok Čelzi ima jedan više, piše Sport klub.

U drugom polufinalu u nedelju od 16.30 na “Vembliju” igraju Koventri Siti i Mančester Junajted.