Sloboda remizirala sa Veležom

U posljednjem susretu 16. kola Premijer lige BiH Sloboda i Velež remizirali su na Tušnju odigravši utakmicu rezultatom 1:1.

Po teškim i lošim uslovima prvi na utakmici zaprijetili su igrači Slobode u devetoj minuti kada je Predragović dobro šutirao, ali lopta je otišla preko gola Bogdanovića.

Na drugoj strani, Velež je svoju prvu šansu pretvario u gol. Vehabović je dobro proigrao Ovčinu, koji je dobro prošao po desnoj strani i povratnom loptom pronašao Brandaa koji je pogodio mrežu Bukvića.

Sloboda je pokušala uzvratiti u 27. minuti kada je Jusić nakon prekida pokušao glavom, ali lopta je otišla preko gola.

Pred kraj prvog dijela igre Salčin je probao iz slobodnog udarca, ali Bukvić je bio na pravom mjestu, tako da se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću Veleža, 0-1.

U nastavku u 76. minuti Cvijanović je imao priliku za Velež i šutirao, ali je lopta otišla pored gola Bukvića.

Velež je prednost čuvao sve do 95. minute i kada se činilo da će meč završiti pobjedom Veleža, Sloboda iz jedne gužve u 95. minuti stigla do izjednačenja preko Zličića.

Podjelom bodova Sloboda je došla na četvrto mjesto i sada ima 23 boda, dok je Velež deseti s 14 bodova.