Fudbaleri Slobode upisali su prvu pobjedu ove sezone u WWin lige BiH.
Tuzlaci su danas u 19. kolu na stadionu Tušanj savladali Radnik iz Bijeljine rezultatom 1:0.
Jedini pogodak na susretu postigao je Kenan Lamadžema u 12. minuti, a ključnu ulogu u trijumfu imao je i golman domaće ekipe Eldin Lolić, koji je u više navrata spašavao svoj tim.
Susret je obilježila rani izlazak Jasmina Berbića zbog povrede, nakon čega je umjesto njega u igru ušao Adis Hadžanović.
Radnik je imao priliku za izjednačenje u 54. minuti, kada je dosuđen penal zbog igranja rukom Farisa Jašarevića, ali Đorđe Pantelić nije bio precizan i poslao je loptu pored gola.