Sloga i TOŠK u polufinalu Kupa BiH

Fudbaleri TOŠK-a, Sloge iz Crnjelova Gornjeg plasirali su se danas u polufinale Kupa BiH.

U duelu federalnih prvoligaša nije bilo mnogo neodumica ko će proći dalje jer je nakon 2:0 u Gradačcu, ekipa iz Tešnja pred svojom publikom u revanš meču četvrtfinala deklasirala Zvijezdu sa 4:1 i ukupnim rezultatom 6:1 pronašla svoje mjesto među četiri najbolje ekipe.

Zanimljiv meč odigran je u Konjicu gdje je niželigaš Klisa iz Buturović polja ugostio člana Prve lige RS Slogu iz Crnjelova Gornjeg i odigrao 2:2. Pošto je prvi meč ova dva rivala završen 1:1, Sloga je prošla dalje zahvaljujući činjenici da je postigla više golova u gostima.

U sjajnoj atmosferi i dobro ispunjenom stadionu, fudbaleri iz malog sela u opštini Konjic razveselili su navijače već u prvom minutu kada su poveli sa 1:0 preko Amela Bajrića. Ipak šest minuta kasnije Sloga je golom Nemanje Matovića izjednačila a potom preko istog igrača u 32. minutu stigla i do 2:1. Na konačnih 2:2 postavio je Bajrić postigavši drug gol na ovom meču.