Šok na Poljudu: Hajduk ispao od predstavnika Malte

Fudbaleri Hajduka šokantno su ispali iz Lige Evrope izgubivši na Poljudu od malteške Gzire rezultatom 3:1.

Splićani su u prvom meču na Malti slavili rezultatom 2:0 i činilo se da su završili posao kada je u pitanju prolazak u drugo pretkolo Lige Evrope.

Ipak, večeras je Gzira na Poljudu odigrala hrabro i šokirala 15 hiljada navijača Bilih.

Hajduk je poveo već u 7. minuti kada je Bsel Žradi matira golmana gostiju za 1:0 i činilo se da je sve gotovo.

Ipak, najprije je u 54. minuti Džeferson glavom postigao pogodak za 1:1, a potom je u 69. minuti Kone fantastičnim makazicama pogodio sa 15 metara za 2:1.

A onda totalni šok. Glavni arbitar je pokazao da će se igrati šest minuta sudijske nadoknade, a u posljednjoj, 96. je Kone postigao svoj drugi pogodak na meču i to u same rašlje za konačnih 3:1.

Gzira će u drugom pretkolu igrati protiv Ventspilsa.