Španija slavi Oblaka nakon čudesnih odbrana

Najbolje potrošenih 16 miliona evra u klupskoj istoriji - tako se može opisati investicija Atletika u ljeto 2014.

Tada je iz Benfike za navedeni iznos kupio Jana Oblaka i tako ga učinio najskupljim golmanom La Lige.

Jer Slovenac je čak u tri od četiri sezone osvojio trofej Zamora, koji se dodjeljuje golmanu s najmanje primljenih golova u La Ligi , po dva puta je izabran u idealni tim Primere i Lige šampiona, a jednom i u dream team Lige Evrope.

Najnoviju u nizu spektakularnih predstava na golu Atletika imao je u prvom kolu nove sezone La Lige, u kojem je njegov klub u derbiju gostovao kod Valensije. Utakmica je završila 1:1, ali samo zahvaljujući Oblaku nije slavio domaćin.

Jer golman Atletika u posljednjim minutima sjajno je obranio čiste golove Vasa i Gameira.

"Još jednom je bio spasilac", piše Marka u izvještaju s utakmice naslovljenom "Oblak spasio bod".

"Uvijek je tu kada je najpotrebnije. U svakoj utakmici je čovjek odluke, tako da kod Valencije nije moglo biti drugačije. Spasio je Atletiko od poraza u 88. minutu spektakularnom obranom Vasovog udarca, a stigao se pokazati i skidanjem Gameirovog šuta u sudijskoj nadoknadi", piše najčitaniji španski dnevnik, koji Oblaka naziva "hobotnicom".