Spektakl na Vembliju: Engleska izbacila Hrvatsku u niži rang

Fudbaleri Engleske pobijedili su Hrvatsku sa 2:1 u posljednjem meču grupe četiri Lige nacija A.

Ovim rezultatom vicešampioni svijeta eliminisani su iz najvišeg ranga, što znači da će u narednom izdanju igrati u Ligi B.

Engleska je do pobjede uspjela da dođe zahvaljujući spektakularnom preokretu, pošto su na 15 minuta do kraja utakmice gubili sa 1:0.

Fudbaler Hofenhajma Andrej Kramarić u 57. minutu doveo je Hrvate u prednost i činilo se da će ekipa Zlatka Dalića eliminisati Engleze.

Ipak, dramu na Vembliju unio je pogodak Džesija Lingarda u 78. minutu. Igrač Mančester junajteda našao se na pravom mjestu i samo je proslijedio loptu u gol.

Tada su uslijedili žestoki napadi Engleske, koji su se na kraju isplatili. Kejn je u 85. minutu postavio stopalo i time savladao Kalinića. Engleska se ovom pobjedom plasirala u plej-of Lige nacija A.

Englezi će tako igrati za pobjednika Lige nacija na turniru u Portugalu, dok će Hrvatska od iduće godine igrati u Ligi B. Španija je ostala u Ligi A.