Spektakl u Kazahstanu: Seltik izgubio, ali je u LŠ

Fudbaleri Seltika plasirali su se u Ligu šampiona, pošto su u baražu kvalifikacija pobijedili Astanu ukupnim rezultatom 8:4.

Astana je na svom terenu slavila sa 4:3, ali su zbog poraza od 5:0 prije šest dana u Glazgovu ostali bez plasmana u Ligu šampiona.

Kazahstanski tim je pred punim stadionom Astana arena poveo autogolom Kristofera Ajera u 26. minutu, da bi Seltik izjednačio pogotkom Skota Sinklera u 34.

Astana je u drugom dijelu zaigrala izuzetno ofanzivno, a u 48. minutu ponovo je došla do prednosti pogotkom Serikžana Mužikova, da bi na 3:1 minut kasnije povisio Patrik Tvumasi.

Prvak Kazahstana je u 20 minuta prije kraja susreta došao i do četvrtog gola, a strijelac je ponovo bio Tvumasi.

Djelovalo je u tim trenucima da Kazahstan ima snage za preokret, ali je prvak Škotke ipak u finišu otklonio nedoumice oko prolaza u Ligu šampiona.

Golove za Seltik postigli su Olivije Ntčam u 80. i Li Grifits u 90. minutu, ali je i pored toga Astana nanijela prvi poraz škotkom timu poslije 42 utakmice.