Šunsuke Nakamura imenovan je danas, 16. aprila, za novog pomoćnika selektora Japana Hađimea Morijasua, samo dva mjeseca pred start Svjetskog prvenstva u fudbalu.
Kako je saopšteno na sajtu Fudbalskog saveza Japana, Nakamura (48) će biti dio stručnog štaba Morijasua, gdje je stigao upravo na zahtjev selektora.
"Sa zadovoljstvom objavljujem da ću se pridružiti trenerskom štabu kao trener japanske reprezentacije. Pažljivo sam razmotrio uticaj mog pridruživanja u tako ključnom trenutku, neposredno prije početka Svjetskog prvenstva, ali pošto sam dobio strastvene i ohrabrujuće riječi od trenera Morijasua, odlučio sam da prihvatim poziciju", rekao je Nakamura, a prenosi sajt FS Japana.
Nakamura je od 2000. do 2010. godine bio reprezentativac Japana za koji je dao 24 gola na 98 utakmica.
Japan će na Mundijalu igrati u Grupi F sa Holandijom, Švedskom i Tunisom. U martovskim prijateljskim utakmicama Japan je kao gost rezultatom 1:0 pobijedio Škotsku i Englesku.