Težak poraz Sarajki

Vedran Radenović

Fudbalerke SFK 2000 Sarajevo pretrpjele su danas težak poraz na domaćem terenu od Čelsija.

Gošće iz Londona opravdale su ulogu favorita u prvom meču šesnaestine finala Lige šampiona i slavile na "Koševu"  rezultatom 5:0 .

Golove za Engleskinje u prvom dijelu postigle su Mili Brajt u šestom, Dru Spens u 22. i Marija Torisdotir u 36. minutu, da bi u nastavku, gošće tek u finišu u 87. i 89. minutu postigle još dva pogotka.

"Petardu" su kompletirale So-Jun Dži i Adelina Engman.

Gošće u 81. minutu nisu iskoristile jedanaesterac. Frančeska Kirbi nije bila precizna iz jedanaesterca.

Revanš utakmica biće odigrana 26. septembra u Londonu.